niedziela, 14 lutego 2016

LBA 2

Teraz chciałabym bardzo podziękować Lenie Rozalii Król za nominację! <3
1. Kto jest twoim idolem/idolką?
Chyba nie mam swojego idola, ale cenię sobie aktorów takich jak Leonardo DiCaprio (mam nadzieję, że dostanie wreszcie Oscara!),  Johny Depp, Ashley Tisdale, Martina Stoessel oraz Shah Rukh Khan ( Król Bollywoodu, gorąco polecam!)

2. Skąd wziął się pomysł na założenie bloga?
Moja przyjaciółka (pozdrawiam Sylwię Pelc!) pisała mi, że założyła bloga. A ja, że pisałam już dawno swoje opowiadanie, lecz tylko dla siebie, pomyślałam, że nie będę gorsza i tak się stało. Założyłam bloga. 

3. Gdybyś miała być kimkolwiek przez jednej dzień, kim byś była? Opisz tę osobę w kilku zdaniach.
Nie mam jednej konkretniej osoby, ale chciałabym spędzić jeden dzień jako chłopak. Zwyczajny, prosty chłopak. Ewentualnie mogłabym spędzić jeden dzień jako Ashley Tisdale, ale taka z tamtych lat. Bardzo bym chciała zagrać wtedy w HSM, ponieważ to jeden z moich ulubionych filmów, hahaha. Prócz tego, że jest śliczna, potrafi śpiewać i w ogóle, uwielbiam ją od lat.

4.Czego w sobie nie lubisz i co chciałabyś ewentualnie zmienić?
Ciało, no i muszę zrobić coś z włosami, bo ostatnio mi się nie układają, meh.

5. Gdybyś miała wybrać jedno miejsce na świecie (bądź w kosmosie, whatever), które chciałabyś odwiedzić, co to by było za miejsce?
Od dzieciaka marzyłam, żeby pojechać i zamieszkać w Paryżu. Teraz oscylowałabym nad Paryżem, Rzymem, Trondheim a Jowiszem (moja ukochana planeta)

6. Masz jakąś ulubioną książkę bądź film? Jeśli tak, opisz ją w kilku zachęcających słowach.
Mam dwie ulubione książki i do tego Sagę. Pierwsza z nich to "Mały Książę" autorstwa Antoine de Saint-Exupey. Książka ta opowiada o prawdziwej przyjaźni oraz miłości- wartościach, które są dla człowieka bardzo cenne. Z pozoru jest do opowieść dla tych najmłodszych czytelników, jednak gdy wczytamy się głębiej, odnajdziemy jej drugie dno.

Moją drugą ulubioną książką jest "Vince i Joy" autorstwa Lisy Jewell. Skorzystam tutaj z opisu z okładki, ponieważ bardzo mi się podoba.

"Pamiętasz, gdy kochałeś się pierwszy raz?
Pamiętasz, jak myślałaś: to jest właśnie Ten?

Pamiętasz, jak zwyczajne życie weszło ci w paradę?
Vince i Joi bez trudu odkryli swoje przeznaczenie. Jednak niełatwo podążyć jego ścieżkami... Od nastoletniej miłości, poprzez wspólne zamieszkanie, aż po kryzysy zawodowe i problemy z dziećmi. "Vince i Joy" to niezapomniana historia o dwóch osobach, które los związał na zawsze nierozerwalną nicią ponadczasowego uczucia. Kiedy między dwojgiem ludzi zaczyna się to Coś naprawdę ważnego, wszystko inne przestaje się liczyć..." 

Ostatnie wymienione przeze mnie dzieło to Saga o Ludziach Lodu (SoLL) autorstwa Margit Sandemo. Nie sposób opisać każdej z części, poniewaz jest ich aż 47, jednak bardzo bardzo bardzo gorąco polecam, bo Saga jest naprawdę GENIALNA. A ja jestem bardzo wybredna co do książek ;)
Akcja obejmuje okres od XVI do XX wieku i toczy się przeważnie w krajach skandynawskich (Norwegia, Dania, Szwecja). Saga opowiada o dziejach rodu Ludzi Lodu, którego przodek- Tengel Zły, aby otrzymać nieśmiertelność zawarł pakt z Diabłem. Tym sposobem w każdym pokoleniu ma narodzić się jedna "dotknięta" osoba, która miała służyć złu. W XVI wieku na świat przychodzi Tengel (jeden z dotkniętych) i postanawia przeciwstawić się złu i zniszczyć przekleństwo rzucone na ród. Tym sposobem zostaje nazwany Tengelem Dobrym.
Oczywiście dalej są opisane losy jego potomków, ale rozumiecie, 47 części- nie da się tego opisać, trzeba to przeczytać i przeżyć! :)

7. Gdzie najczęściej lubisz spędzać wolny czas?
Zdecydowanie w moim pokoju. Rzadko z niego wychodzę.

8. Czy kiedykolwiek zrobiłaś coś, co wiązało się ze złamaniem określonych zasad? Jeśli tak, to co to było?
Przechodziłam na czerwonym świetle albo tam gdzie nie było pasów... liczy się? :/

9. Masz jakiś ulubiony cytat, hasło, piosenkę czy cokolwiek innego, które motywuje Cię, dodaje sił w trudnych chwilach, ma dla Ciebie duże znaczenie bądź zwyczaje sprawia Ci radość? Jeśli tak, nie trzymaj nas dłużej w ciekawości i podziel się z nami tymi słowami.
Jest to jeden z cytatów, którzy darzę ogromnym sentymentem:

"Miłość jest grą, kto pierwszy
powie kocham- przegrywa..."

Drugim, jest wiersz Rafała Wojaczek: 

z warg spływa
kropla krwi
i gdzie Twój język
który by koił ból
wynikły z przegryzionego
słowa kocham

10. Starasz się byś sobą czy ukrywasz się pod maską?
Staram się być sobą przy bliskich, chociaż nawet dla nich czasem ją zakładam. Nie lubię, gdy ludzie widzą, że mam problemy.

11. Wybierz jedno słowo, które najlepiej Cię oddaje
Hm, niezależna.


W tamtym poście podałam osoby nominowane :3

3 komentarze:

 1. Cześć i czołem! Mam zaszczyt oznajmić Ci dobrą nowinę, a mianowocie dostąpiłaś zaszytu, jakim jest nominowanie do LBA! Po wszelkie informacje zgłaszaj się na mojego bloga http://miedzydniemanoca.blogspot.com/?m=1
  Pozdrawiam xx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale właśnie odpowiedziałam tu... chyba, że nie ogarniam jakoś i no XD Wtedy proszę o zrozumienie i wytłumaczenie

   Usuń
 2. Cześć i czołem! Mam zaszczyt oznajmić Ci dobrą nowinę, a mianowocie dostąpiłaś zaszytu, jakim jest nominowanie do LBA! Po wszelkie informacje zgłaszaj się na mojego bloga http://miedzydniemanoca.blogspot.com/?m=1
  Pozdrawiam xx

  OdpowiedzUsuń